עיצוב

סדרת העבודות של פפרנה-יניב נקראת Expand Life  (החיים בהתרחבות) היא כללת אובייקטים קטנים וקטנים מאוד (מיניאטורות) חלקם בעלי פונקציה מושאלת כדוגמת סיכת ראש או קופסת תכשיטים.

בסיס העבודות עומד חקר מורפולוגיות של צורות בטבע, תרגומן לגיאומטריה דו ממדית ו"פתיחתן" שוב לכדי מבנה תלת ממדי. הדבר דומה מעט לקוד גנטי המכיל בתוכו את כל הידע הנדרש לגוף הסופי. כמו בטבע ,כך גם בעבודות, אופן הפתיחה של גיאומטריית הדו מימד ועוצמתה מעניקות לכל פריט את ייחודו.

העבודות עשויות נירוסטה קשה שחיתוכה מתבצע בטכנולוגיה של צריבה פוטוכימית. זוהי טכניקה מדויקת מאוד המאפשרת קבלת רזולוציה של חלקי מ"מ, ומשמשת בין השאר לייצור חלקים לאלקטרוניקה ולרפואה, למשל לייצור של תומכי העורקים (סטנטים). תהליך הייצור המיוחד משלב עבודה מכאנית עם עבודת יד ולכן אין למעשה שתי עבודות זהות וכל פריט הוא יחיד ומיוחד.

הדגמים המוגמרים מגעים בציפוי זהב ,זהב לבן או נירוסטה מלוטשת. הפריטים המצופים, כמו אלו שאינם מצופים, עמידים לחלוטין לפגעי הזמן, אינם משחירים ואינם נשחקים. אין צורך בניקוי ובשום טיפול מיוחד.

בנוסף לסדרה ראשונה זו, בימים אלו פפרנה יניב עובדים בשיתוף פעולה עם יוצרים נוספים בתחומי עיצוב תאורה, טקסטיל ועוד.

אדריכלות

משרדינו עוסק  במגוון תחומים – מאדריכלות ועד עיצוב מוצר. ‬

התכנון נעשה מתוך חיפוש מתמיד אחר רעיונות יצירתיים ואתגרים חדשים. לכל מבנה שאנו מתכננים הייחוד שלו, הנובע מהצורך להתאימו לתנאי האתר ולצרכי הלקוח.

תהליך העבודה נעשה בשיתוף הלקוח מתוך ניתוח צרכיו. מלווה בהמחשות בתלת מימד להבהרת התכנון וככלי לתיאום עם תכנון עם היועצים והמבצעים של הבניין.

אנו שואפים למצוא את הפתרון המדויק המביא חוויה עשירה של חלל, אור וחומר.

יצירת קומפוזיציות של נפחים תוך הקפדה על ניקיון צורני. חישוב מוקפד של היחסים בין חוץ לפנים בתכנון מידות ומיקום הפתחים (דלתות וחלונות) ליצירת נוחות אקלימית בבנין.

אנו מאמינים במקומו של ה"רב בנאי" (ארכי-טקט)-

הבנאי הראשי המוביל את תהליך הבניה, מעורב בכל פרט והמסוגל להקדיש את הזמן ולתת את תשומת הלב.